الفباخبر : سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به تلاش روس‌ها برای جبران کاهش تولید نفت اوپک تاکید کرد که به صفر رسیدن تولید نفت ایران یک آرزوی محال است.

الفباخبر: سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به تلاش روس‌ ها برای جبران کاهش تولید نفت اوپک تاکید کرد که به صفر رسیدن تولید نفت ایران یک آرزوی محال است.
به گزارش الفباخبر، بهروز نعمتی گفته است: شاهد تلاشی هستیم که می‌ خواهند تولید نفت ایران کاهش یابد، ولی شرایط بازار و مجموعه عوامل باعث می‌ شود این توفیق برایشان حاصل نشود.

وی افزود: من نمی‌ دانم آقای نواف (وزیر انرژی روسیه) به دنبال چیست، از یک طرف می‌ خواهند سهم اوپک را یک میلیون بشکه افزایش دهند و از طرفی می‌ خواهند کاهش تولید نفت اوپک را جبران کنند، البته روس‌ ها همیشه به دنبال این بوده‌اند که از فرصت‌ های مختلف به نفع خود استفاده نمایند.

وی همچنین اظهار داشت: روس‌ ها همواره به دنبال منافع خودشان هستند و ما هم باید به دنبال منافع خود باشیم و نباید همه کارت‌ هایمان را برای روس‌ ها روی میز بگذاریم، چرا که آنها خیلی قابل اعتماد نیستند.

یادآور می شود روابط با کشورها عمدتاً در چهارچوب منافع صورت می گیرد و روسیه نیز در این قضیه با مراجعه به شواهد تاریخی نشان داده است که در مناسبات فی ما بین باید روحیه سوءظن در ابعاد سیاسی و تجاری را مد نظر قرار داد و به عبارت دیگر عدم دلباختگی به مناسبات با این کشور را می توان در موضوعاتی نظیر عدم تحویل موشک های اس ۳۰۰ ، ممنوعیت فعالیت مشترک با بانک های ایرانی در روسیه ، ماجرای حمله هوایی اسرائیل به مواضع ایران در سوریه در شرایطی که مسئولیت حفظ امنیت آسمان سوریه با کشور روسیه بود و پاره ای مواضع در برجام نشان می دهد که دراین مراودات توجه به چهارچوب منافع ملی و بین المللی حائظ اهمیت است.